Türkiye'nin Güçlü Yazılımlarının Üreticisi - Dotcomsoft | Çok Kanallı Satış Nasıl Yapılır?

Çok Kanallı Satış Nasıl Yapılır?

Çok Kanallı Satış Nasıl Yapılır?

E-ticaret sitesi kurmak ve internetten satış yapmaya başlamak kısımlarını hallettik. Artık ürünleriniz, e-ticaret sitenizde hazır bir şekilde alıcılarını bekliyor, hatta satış yapmaya başladınız. Sırada ise e-ticaret işinizi büyütmek ve geliştirmek var. Bunun için ise pazaryeri entegrasyonlarını kullanarak, online pazaryerlerinden kendi e-ticaret sitenize müşteri çekebilirsiniz. Peki pazaryerlerinden satış yapacaksak öyleyse neden e-ticaret sitesi kurduk diye düşünüyor olabilirsiniz. Hemen aydınlatalım, bu adımda asıl amacımız müşterileri pazaryerlerinden kendi e-ticaret sitemize yönlendirmek.

Kullanabileceğiniz bazı siteleri sizin için listeleyeceğiz.

Yerli e-ticaret pazaryerleri:

• Trendyol

• Hepsiburada

• n11

• Gittigidiyor

• ÇiçekSepeti

Yabancı e-ticaret pazaryerleri:

• Aliexpress

• Amazon

• Etsy

• eBay

Öncelikle ikas altyapısını kullanıyorsanız kendi e-ticaret sitenizi Trendyol ve Çiçek Sepeti gibi pazaryerlerine entegre edebilirsiniz. Böylece yüklemiş olduğunuz ürünleri rahatlıkla diğer e-ticaret platformlarına aktarmış olursunuz. 

Pazaryerlerinin komisyon oranları yüzünden kâr oranlarınız çok daha düşük olacaktır.

Pazaryerlerinin doğal trafiğini kullanarak müşterilerinizi bulmak, bu müşterileri çeşitli kampanyalar vasıtasıyla kendi e-ticaret sitenize yönlendirip satışlardan elde ettiğiniz kazancı artırabilirsiniz.


Türkiye'nin Güçlü Yazılımlarının Üreticisi - Dotcomsoft

Benzer Makaleler

E-ticaretin Geleceği

Sürekli değişen e-ticaret ortamı hem korkutucu hem de heyecan verici bir trend seyri izliyor. Her yıl işletmelerin büyümesine yardımcı olacak gelişmelerle beraber yetişmekte zorlanacakları değişiklikler meydana geliyor.

E-ticaretin Alıcı ve Satıcıya Faydaları

Günümüzde e-ticaret en çok hızla büyüyen ve gelişen sektörlerden birisidir. E-ticarete duyulan ilgi satıcıların bu pazar içerisinde bulunmaya yönlenmelerine büyük oranda etki etmektedir.

Bir E-ticaret İşine Nasıl Başlanılır?

İnsanların diledikleri yerden satın almak istedikleri ürünlere ulaşabilme arzusu, tüm işletmelerin dijitale yönelmesine ve ticaretin dijital ortamdan gerçekleşmesine ön ayak oldu.

Dijital Pazarlama Nasıl Yapılır?

Adımları takip edip bu aşamaya geldiyseniz artık e-ticaret siteniz müşterileriniz için tamamen hazır halde!

Çok Kanallı Satış Nasıl Yapılır?

E-ticaret sitesi kurmak ve internetten satış yapmaya başlamak kısımlarını hallettik. Artık ürünleriniz, e-ticaret sitenizde hazır bir şekilde alıcılarını bekliyor, hatta satış yapmaya başladınız.

E-ticaret Modelleri

E-ticaretin popüler hale gelmesiyle buna bağlı olarak da bu sistem kendi arasında E-ticaret modellerine ayrılmıştır. Sınıflandırma, kimin kime satış yaptığına bağlıdır.